ДФС: процес виведення бізнесу з тіні продовжується

13 Листопада 2015 #ПДВ #Сергій Білан #ІТ
Аа Аа

12 листопада відбулась прес-конференція Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, присвячена проблемам детінізації бізнесу. Податківці запевняють, що значні зрушення у цьому напрямку вже відбулися.

Виведення бізнесу з «тіні» у всіх галузях економіки є одним із провідних завдань Державної фіскальної служби на сьогодні. ДФС вживає всіх можливих заходів для створення таких умов ведення бізнесу, які будуть вигідні як підприємцям, так і державі. У своїй доповіді Сергій Білан зазначив, що заходи для подолання існуючої проблеми здійснюються у кількох основних напрямах, зокрема:

  • шляхом функціонування електронної системи адміністрування ПДВ;
  • шляхом закриття конвертаційних центрів;
  • шляхом проведення перевірок.

Сергій Білан звернув особливу увагу на питання здійснення перевірок органами ДФС ІТ-компаній. Згідно з повідомленням Судово-юридичної газети, Сергій Білан підкреслив: «Недобросовестные плательщики для собственного обогащения сейчас активно используют как сферу информационных технологий, так и другие отрасли. Но проверки проводятся не по отраслевым признакам, а только на основании, в первую очередь, аналитических данных. Так, например, сегодня в сфере ІТ официально действует около 5 тыс. компаний, но с начала 2015 года было проведено лишь 17 плановых проверок и 170 внеплановых проверок таких компаний. А к ТОП-100 этой отрасли за наибольшими объемами вообще не применялись какие-либо процессуальные действия. Проверки же применяются только к тем компаниям, которые были замечены в нарушении действующего законодательства».

Що стосується закриття конвертаційних центрів, то на сьогодні таких нараховується 50.

За рахунок функціонування електронної системи адміністрування ПДВ до бюджету надходить близько 2 млрд грн щомісяця.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments