ДФС про оподаткування туристичних послуг

18 Березня 2016
Аа Аа

Головне управління ДФС у м. Києві  розглянуло Лист «Щодо оподаткування туристичних послуг» від 11.03.2016 р. № 5840/10/26-15-11-01-18 і в межах своїх повноважень повідомляє наступне:

  • Туристичний продукт є комплексом туристичних послуг і з метою оподаткування розглядається як єдина послуга.
  • Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту (послуги), призначеного для його споживання (отримання) на території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (послуги).
  • Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання на території України туристичним оператором туристичного продукту (послуги), призначеного для його споживання (отримання) за межами території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (послуги).
  • Датою виникнення податкових зобов'язань у туристичного оператора при постачанні туристичного продукту (послуги) є дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання туристичного продукту (послуги).
  • Датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту туристичного оператора при придбанні товарів/послуг, які не включаються у вартість туристичного продукту (послуги), є дата отримання товарів/послуг, підтверджена податковою накладною.

Таким чином, на дату отримання туристичним оператором авансу за туристичний продукт податкові зобов`язання не формуються до моменту оформлення документу, що засвідчує факт постачання туристичного продукту (послуги).

Податківці зазначили, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки відповідно до вимог ПК України.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments