ДФС про оподаткування першого постачання житла

31 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму листі від 21.03.2016 року № 6091/6/99-99/903-62-15 надала чергове роз’яснення щодо того, яке постачання житла вважається першим.

Нагадуємо, що відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України (далі – ПК України), від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.

У ситуації, яка описується в листі, платник ПДВ – юридична особа уклав договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру (права на одержання у власність квартири після прийняття її в експлуатацію) в житловому будинку, будівництво якого не завершене, з продавцем, який є забудовником об'єкта житлового фонду.

ДФС України заначила, що майнові права платника-покупця після прийняття квартири в експлуатацію реалізуються шляхом набуття права власності на таку нерухомість, через оформлення та реєстрацію покупцем відповідних правовстановлюючих документів.

Таким чином, контролюючий орган доходить висновку, що для продавця (забудовника) операція з реалізації майнових прав на квартиру для цілей оподаткування ПДВ є операцією з першого постачання житла, яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Операції з подальшого постачання готового новозбудованого житла третім особам будуть звільнятись від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 ПК України.

Додатково щодо позиції фіскальних органів про перше постачання житла читайте в аналітиці «Що слід вважати першим постачанням житла?»

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments