ДФС про оподаткування ПДФО іноземних доходів

22 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 15.03.2016 р. № 2668/Т/99-99-17-02-03-14 роз’яснила щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходів, отриманих резидентами з джерела за межами України, тобто іноземних доходів.

Порядок оподаткування іноземних доходів здійснюється відповідно до пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України (далі – ПК України). Іноземний дохід є об’єктом оподаткування ПДФО, а платник-резидент, що отримав такий дохід, зобов’язаний відповідно до підпункту 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 ПК України подати річну податкову декларацію. Підпункт «б» пункту 171.2 статті 171 ПК України визначає, що саме платник відповідальний за сплату до бюджету ПДФО з іноземних доходів. Проте, якщо утримання ПДФО було здійснено податковим агентом, платник все одно має відобразити іноземний дохід у додатку Ф3 декларації про майновий стан та доходи.

Обчислення суми ПДФО щодо іноземного доходу здійснюється за ставкою 18 %, якщо такий дохід отримано у 2016 році.

Винятком із загального правила щодо оподаткування іноземних доходів резидентами є наявність міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, з метою усунення подвійного оподаткування, відповідно до пункту 13.3 статті 13 ПК України. У такому випадку платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, якщо він визначає суму такого зменшення у податковій декларації за умови надання разом із нею довідки про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування.

Крім того, іноземний дохід обкладається військовим збором, ставка якого становить 1,5 % відповідно до підпункту 1.3 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України.

У разі отримання іноземного доходу у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів, відповідно до пункту 164.4 статті 164 ПК України.

Якщо іноземні кошти було отримано шляхом переказу коштів поза межами території України, витрати платника на утримання банками коштів за розрахунково-касове обслуговування не враховуються при визначенні суми податкового зобов’язання із ПДФО.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments