ДФС підтримує скасування постанов щодо її реформування

Очільник Державної фіскальної служби України Мирослав Продан вважає цілком виваженим рішення Уряду щодо скасування проекту розпорядження "Про схвалення Концепції реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику" від 29.03.2017 та проекту постанови "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби". Про це чиновник написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

"Цього тижня Уряд скасував два законодавчі акти, що передбачали переформатування структури ДФС. Ці документи були прийняті у березні та липні 2017 року з умовою доопрацювання за кілька днів. 
Я ніколи не приховував, що скептично ставлюся до пропозицій, запропонованих у зазначених документах. На мій погляд, шлях створення єдиної юридичної особи не враховував багатьох факторів та ускладнював процес реформування органів Державної фіскальної служби. Тому вважаю рішення Уряду цілком виваженим", - йдеться у повідомленні.
При цьому пан Продан наголошує, що скасування цих документів не означає, що перебудова ДФС призупинена і зміни не відбуваються.
"Навпаки! Протягом півроку ми розробляли Стратегічні напрями розвитку до 2020 року, в рамках яких відбувається будівництво професійної неупередженої відкритої служби, яка вже сьогодні стає партнером для платників податків, а не каральним органом. ДФС має на меті стати сервісною службою з якісними контролюючими, адміністративними та інформаційними послугами. 
Стратегія визначає 9 ключових напрямів, за якими ДФС працюватиме у найближчі роки. 
Перший з них – це ІТ та інфраструктура. Для ДФС цей напрям є пріоритетним. Ми будемо впроваджувати автоматизовану систему управління персоналом, запустимо електронну систему «Управління документами», створимо Проектний офіс для ведення ІТ проектів ДФС, побудуємо комплексну систему захисту інформації.
Не менш важливим напрямом є розвиток сервісів. Торік запрацював оновлений Електронний кабінет платника. Наразі він забезпечує 95 % послуг для більшості категорій платників податків. 
Окрім того, ми запланували впровадження спеціалізованих мобільних додатків для доступу до онлайн сервісів фіскальної служби та профільних продуктів податкового адміністрування для бізнесу та фізичних осіб-платників", - наголошує він.
Наступний стратегічний напрям – ефективне адміністрування податків, зборів та митних платежів.
"Митниця та прикордонне співробітництво – ще один напрям розвитку. Тут перед собою ставимо завдання стосовно інтегрованого управління кордоном, прискорення митних формальностей, входження України у спільний європейський транзитний простір. Окрім цього, хочемо повернути митниці правоохоронну функцію, бо головне для митниці – це захист економічної безпеки. 
Реалізація всіх наших планів не можлива без професійних кадрів. Тому розвиток персоналу також визначено одним зі стратегічних напрямів. Буде удосконалено процедуру відбору персоналу, розроблено програми перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників тощо", - пише пан Продан.

За словами очільника ДФС, роботу над цією стратегією ДФС активно вела впродовж останнього півріччя. Стратегічні напрями розвитку були погоджені з міжнародними партнерами, зокрема з Представництвом ЄС в Україні, Міністерством фінансів США, Міжнародним валютним фондом. "У нас є повне взаєморозуміння як у питаннях напрямку та механізмів реформування ДФС, так і в термінах та етапах запровадження змін", - резюмував він.

Як повідомляв TaxLink, 11 січня Уряд скасував проект розпорядження "Про схвалення Концепції реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику" від 29.03.2017 та проект постанови "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби". Про це повідомила Ольга Германова, секретар Комітету з питань податкової та митної політики, у соціальній мережі Фейсбук.

"Уряд скасував свої дві постанови від 29.03.2017 і 19.07.2017 (так, до речі, і не оприлюднені) щодо реформування Державної фіскальної служби України. Слава Офісу реформ при Мінфіні!", - зазначила пані Германова.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments