ДФС не надає інформацію про сплату податків Петром Порошенком

Аа Аа

Громадянин просив надати відомості про задекларовані доходи і суму сплачених податків фізичною особою Порошенком Петром Олексійовичем у період з 2004 по 2014 роки. ДФС України відмовила у запиті, заявивши, що це «вимагає створення нової інформації та потребує проведення аналітичної роботи». «Визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб’єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов’язків», – зазначив у листі фіскальний орган.

Проте користувача така відповідь не задовольнила, адже згідно із законодавством інформація про суми нарахованих та/або отриманих доходів фізичних осіб і сплаченого податку зазначається у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

«Дійсно, закон «Про доступ до публічної інформації» не вимагає від розпорядників створювати інформацію, однак і не зводить публічну інформацію лише до тих даних, які містяться в єдиному документі. Досить часто надання відповіді на запит вимагає вибірки відомостей з різних документів чи реєстрів, що аж ніяк не може вважатись створенням нової інформації, адже вона вже була раніше зафіксована, хоч і на різних носіях», – прокоментувала відповідь ДФС юрист Інституту Медіа Права Віта Володовська для сайту «Доступ до правди». Також юрист зазначила, що така інформація не може приховуватись, адже стосується розпорядження бюджетними коштами.

Користувач сайту вирішив використати своє право на інформацію, тому подав повторний запит до ДФС.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments