ДФС консультує з приводу земельного податку зі співвласників багатоквартирного будинку

29 Травня 2017 (0) #Земельний податок
Аа Аа

Співвласники не сплачують земельний податок за нежитлові приміщення багатоквартирного житлового будинку, а компенсують плату за користування земельною ділянкою об’єднанню співвласників або управляючій організації.

До такого висновку дійшла Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) в індивідуальній податковій консультації від 27.04.2017 № 15/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Фахівці фіскального органу розглядали питання можливості застосування пільги, передбаченої пп. 4 ст. п. 297.1 ст. 297 ПК України, платником єдиного податку третьої групи, який володіє на праві власності та використовує у господарській діяльності нежитлові приміщення, які розташовані у багатоквартирних житлових будинках (далі – БКБ).

Представники ДФС вказали, що потреби в реалізації відповідної пільги немає, так як співвласник не виступає платником земельного податку за земельну ділянку багатоквартирного будинку.

Відповідні висновки фахівці контролюючого органу зробили з огляду на приписи податкового та земельного законодавства:

1. Відповідно до пп. 14.1.72 ст. 14 ПК України платниками земельного податку є власники земельних ділянок та постійні землекористувачі.

2. Власниками чи постійними землекористувачами земельної ділянки БКБ відповідно до ст. 42 ЗК України можуть бути виключно (1) підприємства, які здійснюють управління такими будинками, та (2) співвласники БКБ.

З огляду на вказане земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, перебувають у власності або в постійному користуванні об'єднань власників будинків чи управляючих організацій і такі організації співвласників сплачують земельний податок, а співвласники, в тому числі юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи, компенсують їм плату за користування земельними ділянками.

*Особливості справляння земельного податку за нежитлові приміщення багатоквартирного будинку аналізувалися експертами TaxLink за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття