ДФС до фізосіб: подання декларації про доходи при отриманні з/п та доходу від надання майна в оренду

14 Грудня 2018
Аа Аа

Державна фіскальна служба у своєму Листі  «Про подання декларації про майновий стан і доходи» від 15.03.2016 р. № 2047/К/26-15-13-04-14 роз’яснила питання щодо подання декларації про доходи, якщо протягом року фізична особа отримувала зарплату та дохід від надання майна в оренду.

Податківці зазначили, що фізичні особи (платники податків) зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувались (виплачувались, надавались) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород платнику податку у зв'язку із трудовими відносинами та за ЦПД одночасно двома чи більше податковими агентами. При цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищила суму 146160 грн у 2015 році.

Зазначимо, що договір найму (оренди) не може бути віднесений до договору про надання послуг, тому що договори оренди нерухомого майна належать до договорів цивільно-правового характеру, що є угодою між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату. Згідно з вищезазначеним – предметом договору про надання послуг і договору найму є різні об’єкти цивільних прав.

Якщо фізична особа протягом звітного року отримувала доходи у вигляді заробітної плати від одного роботодавця, а також доходи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) від податкових агентів, незалежно від їх кількості, у такої особи не виникає обов’язку щодо подання річної декларації про майновий стан і доходи.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments