Державний концерн “Укроборонпром” закликає місцеві ради звільнити у 2016 році від земельного податку оборонні підприємства

14 Грудня 2018
Аа Аа

Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов просить місцеві ради встановити на 2016 рік нульову ставку земельного податку для підприємств оборонної галузі, зазначено на офіційному веб-сайті «Укроборонпром».

Такий підхід до встановлення обов’язкового місцевого податку застосувала Тернопільська міська рада, яка звільнила від сплати земельного податку оборонне підприємство «Промінь».

Як зазначає Роман Романов, заощаджені кошти можуть бути спрямовані на нарощення та модернізацію продукції військового призначення, розробку нових видів озброєнь, переоснащення виробничих цехів підприємств. За його словами це буде простий, але важливий крок для підтримки оборонного комплексу України.

Проте, варто зазначити, що така ініціатива може вийти за межі повноважень місцевих рад. Адже положення Податкового кодексу України вказують, що місцеві ради повинні були встановити ставки земельного порядку на 2016 рік ще до 15 липня 2015 року. У випадку, якщо відповідні рішення органів місцевого самоврядування були оприлюднені після цієї дати – у 2016 році застосовуватимуться ставки земельного податку, що діяли роком раніше, тобто за 2015 рік.

Таким чином, за нульовою ставкою земельного податку у 2016 році оборонні підприємства будуть оподатковуватися у випадку, якщо місцева рада прийняла та оприлюднила відповідне рішення до 15 липня 2015 року, а в разі відсутності такого рішення – якщо нульова ставка діяла у 2015 році.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments