Держдума РФ затвердила нове правило на відшкодування ПДВ на експортні послуги

Аа Аа

4 квітня 2019 року російська Держдума схвалила в остаточному читанні законопроект, котрий дозволить платникам податків відшкодувати податок на додану вартість (ПДВ) на послуги, що використовуються за межами Росії (експортні послуги). Це положення є серйозною зміною правил Росії щодо ПДВ.

Послуги, що надаються за межами Росії та які підпадають під категорію звільнених від ПДВ, становлять виняток із основного правила.

Цей законопроект має пройти ще 2 етапи перш ніж набуде статусу закону: схвалення Радою Федерації і підписання Президентом.

Детальне ознайомлення із законопроектом

Законопроект пропонує значні зміни, зокрема, платникам податків буде надано право відшкодування вхідного ПДВ на товари, роботи та послуги, що використовуються при наданні послуг, які не вважаються наданими в Росії на основі відповідних правил постачання. Не існує жодних обмежень, що стосуються бізнес-сектору або місцезнаходження покупців експортованих послуг.

Однак новий режим для експортних послуг буде поширюватися не на всі види послуг. Вичерпний перелік послуг, що звільняються від ПДВ, включає, зокрема, надання виключних прав або прав на використання програмного забезпечення та баз даних відповідно до ліцензійних умов, що забезпечують певні фінансові та банківські послуги та низку інших послуг.

Якщо законопроект буде прийнятий, нові правила будуть застосовані через місяць після офіційної дати оприлюднення закону. Простіше кажучи, нові правила можуть вступити в силу вже в третьому кварталі 2019 року.

Наслідки

Нові правила вплинуть на платників податків, що експортують послуги, надаючи можливість зменшити тягар сплати ПДВ за такі послуги.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments