Депутати пропонують збільшити доходи працюючих українців під час карантину, - законопроект

У ВР зареєстровано проекту Закону України про внесення змін до розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України щодо встановлення принципу «4-7» на період карантину для працюючого населення. Автором ініціативи виступила нардеп Галина Третьякова. 

Законопроект передбачає не оподаткування перших 4 000 грн доходу, у разі отримання найманою особою заробітної плати у розмірі до 7 000 грн на місяць (принцип «4-7»). В такому разі, працююча особа отримає «на руки» додатково до 720 грн. на місяць.

Як йдеться у пояснювальній записці до документу, 11 березня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» № 211, якою встановив карантин на усій території України. 

За таких надзвичайних умов Верховна Рада України повинна сприяти вжиттю заходів, котрі б забезпечили максимально можливу протидію поширенню епідемії в країні, а так само і гарантували мінімізацію негативних наслідків правам та свободам громадян. 

Даний проект Закону покликаний захистити доходи бідного працюючого населення та їх родин у період пандемії. Законопроект передбачає не оподаткування перших 4000 грн. доходу у разі отримання найманою особою заробітної плати у розмірі до 7000 грн. на місяць (принцип «4-7»). У такому разі, працююча особа отримає «на руки» додаткові до 720 грн. на місяць, що може частково або повністю компенсувати витрати домогосподарств на закупівлю масок, перчаток, фармакологічних препаратів тощо.

Потреба в таких засобах є хоча й тимчасовою, але необхідною для убезпечення родин від захворювання на COVID-19 та запобігає розповсюдженню пандемії. 

При цьому потрібно відмітити, що в Україні відсутній реально неоподаткований мінімум, що є «собівартістю» утримання однієї людини (особи) для життя та/або виживання.

Впровадження принципу «4-7» може стати у нагоді для запровадження у 2021-2022 роках цивілізованої системи не оподаткування, або повернення сплачених податків у родину, на суму у розмірі прожиткового мінімуму.

На думку ініціатора законопроекту, у разі прийняття  цього законопроекту це стане потужним сигналом, що влада дбає про доходи людини та родини, зокрема, у періоди нашого життя із COVID-19, який призвів, зокрема, до збільшення витрат домогосподарств. 

Основним завданням законопроекту є підтримка бідних верств населення та збільшення доходів працюючих громадян під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), розмір заробітної плати яких не перевищує 7 000 грн. 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments