Данило Гетманцев розкритикував представлений проект бюджету на 2021 рік

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розкритикував представлений міністром фінансів Проект Закону про Державний бюджет України на 2021 рік.

"Верховна Рада ніколи не зустрічала державний бюджет оплесками, завжди були питання. Але будемо відвертими, так сумно, як цього року, було рідко. Перед урядом стояла надскладна задача: в умовах фінансової кризи та карантину виконати фінансовий план на наступний період. Можливо, складність завдань та задач і призвела до такої кількості запитань від усіх фракцій до тексту бюджету", - зазначає пан Гетманцев.

Так, коментуючи видатки на медицину, депутат назвав "математичною маніпуляцією" збільшення видатків у цій сфері на 57% в презентації Кабміну та зазначив, що видатки на медицину збільшуються лише на 0,1% ВВП і становлять 4,2% ВВП, чого (з розрахунками і на думку міністра охорони здоров'я) не достатньо для виконання нормативу у 5% на проведення медичної реформи. "Ми не проводимо реформу, не фінансуємо COVID-19. Давайте відверто скажемо про це людям, або дамо грошей на ці видатки", - констатує очільник податкового Комітету.

Щодо питання подолання бідності, пан Гетманцев обурений, що лише на 2% з урахуванням інфляції зростає прожитковий мінімум. "Я не заперечую, що наразі ми не можемо привести повністю фактичний прожитковий мінімум до номінального, але давайте дамо людям програму, за якою ми подолаємо бідність за 2-3 роки. Цього від уряду ми не бачимо", - зазначає депутат.

Обурюється політик і недостатньою фінансовою підтримкою промисловості, запропонованої урядом, адже в проекті бюджету повністю скасовані видатки на Екпертно-кредитне агенство, офіс підтримки експорту. "Де конкретні програми, крім пасажирських вагонів, з підтримки вітчизняної промисловості? Їх немає", - каже він.

Чимало запитань і в частині фінансування митниці, адже імпорт тут збільшується на 10,6%, а ввізний ПДВ - лише на 9,5%. При цьому, пан Гетманцев наголошує, що міністр фінансів визнав ненадходження від митниці 5-10 млрд грн на місяць, утім у бюджеті - 2021 цих грошей немає.

Коментуючи дефіцит, Данило Гетманцев зазначив, що ймовірно міністр фінансів, презентуючи бюджет, помилився, але дефіцит збільшується, а не зменшується. "Дуже важливо це розуміти. При цьому, чистий випуск ОВДП (різниця між залученими та погашеними) 208 млрд грн. У 2019 році було 85, у цьому - поки 33. Хто на думку міністра дасть гроші? Ви знову заводите нерезидентів, котрі й так тікають від нас, під шалені відсотки, чи пропонуєте Нацбанку друкувати гроші? Де ждерела, де обмеження щодо гарантій, як цього вимагає Бюджетний кодекс?", - запитує політик.

Питань більше, аніж відповідей на них, але при цьому Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики впевнений, що разом з Верховною Радою, таки вдасться дійти розумного консенсусу та розробити й узгодити відповідний бюджет на наступний рік.

 

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020