Данія публікує пропозиції про обов’язкові правила розкриття фінансової інформації

08 липня 2019 року Данія опублікувала проект пропозиції, яким передбачено імплементацію в данський закон Директиви Європейського Союзу (ЄС) 2018/822 від 25 травня 2018 року про вимоги щодо автоматичного обміну інформацією (DAC6) та Типових правил обов’язкового розкриття інформації ОЕСР для загальних положень про уникнення небезпечних і офшорних структур. Відповідно до DAC6 платники податків і посередники зобов’язані повідомляти про транскордонні угоди з 01 липня 2020 року. Однак звіти будуть ретроспективно охоплювати механізми, у яких підзвітні операції реалізовані в період з 25 червня 2018 року по 01 липня 2020 року.

Наразі проект пропозиції підлягає громадському обговоренню до 22 серпня 2019 року. Після цих консультацій очікується, що в жовтні 2019 року в парламент буде внесений відповідний законопроект.

Данський проект розроблений таким чином, що міністерство з оподаткування буде зобов’язане видавати правила, котрі імплементують правила ЄС і ОЕСР у данське законодавство. Таким чином, міністерство буде наділене правом встановлювати інформацію, котра знаходиться лише в межах наданої інформації щодо транскордонних угод данським податковим органам. Крім цього, міністерство буде наділене правом розробляти правила, які стосуються конкретних посередників, підзвітних транскордонних угод, звільняти від обов’язку подавати звіти, встановлювати строк  надання звітності, повідомляти інших посередників і відповідних платників податків тощо.

Згідно з проектом штрафи за порушення правил залежатимуть від значимості (розміру) посередника і будуть варіюватися від 50 000 данських крон для малих підприємств та до 400 000 данських крон для великих (мінімальні штрафи).

Наступні кроки полягають у врегулюванні технічних і процедурних питань для платників податків і посередників. Платники податків і посередники, які здійснюють діяльність у Данії, повинні переглянути свою політику, стратегію реєстрації і звітності по податкових угодах, щоб вони були повністю готові до виконання обов’язкових правил розкриття інформації.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: