Данія: нові правила оподаткування інвестиційних фондів акцій

Парламент Данії прийняв нові правила оподаткування для інвестицій данського громадянина в інвестиційні фонди, засновані на іноземних акціях. Основна мета цих податкових правил – усунення податкових бар'єрів для інвестицій данських фізичних осіб у «неданські» інвестиційні фонди. Інвестиційні фонди, що зацікавлені в данському ринку роздрібної торгівлі, повинні розглянути можливість продажу своїх акцій на данському ринку в рамах нової схеми оподаткування. Ці зміни набудуть чинності з 2020 року.

Розглянемо зміни детальніше.

Щодо зниження ставок податку для фізичних осіб

Згідно з чинним законодавством Данії інвестиційні фонди можуть мати статус інвестиційного фонду з мінімальним оподаткуванням (далі – «IMB»). «IMB» може бути «заснованим на акціях» або «на основі облігацій». «IMB» щорічно зобов'язані обчислювати та повідомляти про так званий мінімальний дохід згідно з данськими принципами розрахунку та включення податків. «IMB», що засновані на акціях, користуються більш сприятливими податковими ставками для данських інвесторів (прибутки та дивіденди, що включаються як «дохід від власного капіталу» та підлягають оподаткуванню при реалізації акцій / паїв).

Іноземні інвестиційні фонди (які не обрали статус «IMB»), як правило, кваліфікуються як «інвестиційні компанії» (прибутки та дивіденди включені у «дохід від капіталу» як реалізовані, так і нереалізовані прибутки / збитки, що включені до принципу «mark-to-market» (переоцінка товарів відповідно до ринкової вартості)).

Нові правила від 2020 року дозволять іноземним інвестиційним фондам класифікуватися як «інвестиційні фонди акцій» та користуватися тими ж податковими ставками, що і «IMB», оскільки за новими правилами вигода та дивіденди від інвестиційних компаній, продовжуватимуть включатися у відповідність до принципу  «mark-to-market».

Вимоги до інвестиційних фондів акцій

Для того щоб набути статусу інвестиційного фонду акцій, потрібно вчинити такі дії:

  1. Повідомити податковий орган Данії про намір отримати такий статус.

Про це потрібно повідомити данський податковий орган не пізніше 1 листопада календарного року, що передує року, з якого цей податковий статус має бути набутий.

  1. Пройти тест (тест «50 %») - річна звітність.

Для того щоб інвестиційний фонд вважався таким, що заснований на акціях, фонд повинен мати принаймні 50 % активів у вигляді акцій (відповідно до Закону Данії «Про прибуток від капіталу»). Решта активів повинні бути цінними паперами.

Проходження цього тесту має базуватися на середньому рівні активів протягом всього календарного року, а це означає, що періодичні порушення 50-відсоткового порогу не загрожують податковому статусу фонду.

Про результати проходження тесту повинні щорічно (не пізніше 1 липня наступного року) повідомлятися податкові органи Данії.

  1. Кваліфікуватися як «неподатковий прозорий фонд» з податкової точки зору законодавства Данії.

Корпоративні фонди повинні виконувати цю вимогу у разі,  якщо договірні фонди або пайові трасти існують окремо.

Щодо оподаткування інвесторів

Згідно з новими правилами доходи від акцій у данських та іноземних інвестиційних фондів акцій включаються як "дохід від власного капіталу" відповідно до принципу «mark-to-market» (переоцінка товарів відповідно до ринкової вартості). Щорічний дохід від акцій до 52 000 данських крон (2019 р.) оподатковується у розмірі 27 %, а дохід, який перевищує 54 000 данських крон, оподатковується на рівні 42 % .

Отже, нові данські правила оподаткування полегшують доступ до роздрібного ринку інвестиційних фондів акцій.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments