Чому пенсія у розмірі 949 грн не перераховується?

06 Липня 2016
Аа Аа

На початку травня 2016 року відбулось чергове підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а разом із цим і збільшення мінімальної пенсії за віком, так як мінімальна пенсійна виплата встановлюється на рівні прожиткового мінімуму і становить з 1 травня 2016 року 1130 грн.

Проте підвищення мінімальної пенсії торкнулося не всіх пенсіонерів, зокрема без надбавки залишились ті пенсіонери, розмір пенсії яких встановлений на рівні 949 грн.

Відтак, це стосується жінок, які досягли 55-річного віку та до 1 січня 2015 року скористались правом дострокового виходу на пенсію згідно з пунктом 72 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та розмір пенсії яких зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії жінкам, які скористались правом дострокового виходу на пенсію за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії за віком незалежно від її виду.

У зв’язку з цим, розмір пенсійної виплати у жінок, які скористались правом дострокового виходу на пенсію, не переглядається та становить 949 грн, оскільки розмір їхньої пенсії зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію та не може бути на рівні мінімальної пенсії за віком, оскільки мінімальний розмір пенсії за віком згідно з абзацом 1 частини 1 статті 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється  за наявності у жінок 30 років страхового стажу.

Варто зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» передбачено, у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 949 гривень,  таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного  розміру.     

Разом з тим, Постановою №265 визначено, що щомісячна державна адресна допомога, переглядається у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, лише відповідній категорії осіб, а саме: інвалідами з дитинства; дітям – інвалідам; особам, які не мають права на пенсію; інвалідам І та ІІ групи інвалідності та особам, які отримують пенсію по втраті годувальника.

За таких умов розмір пенсії жінок, які достроково вийшли на пенсію, становить не менше ніж 949 грн., але й не може бути на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Отже, на сьогодні зняття соціальної нерівності можливо досягти шляхом перегляду нормативно-правових актів, які регулюють питання пенсійного забезпечення.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments