Чинні нові торговельні преференції для українських екпортерів товарів

05 Жовтня 2017 (0) #Експорте мито #експорт
Аа Аа

01 жовтня набрало чинності рішення Європейського Союзу про надання Україні додаткових торговельних преференцій, яке діятиме протягом 3-х років.

Що передбачено цими преференціями:

1) повна лібералізація імпорту з України взуття, пігментів і препаратів на основі діоксиду титану, мідних та алюмінієвих виробів, електронної апаратури для відтворення зображення.

2) додаткові нульові тарифні квоти для українського меду – 2,5 тис. тонн, кукурудзи та борошна з неї – 650 тис. тонн, ячменю та борошна з нього – 350 тис. тонн, пшениці та борошна – 65 тис. тонн. Окрім того, додається квота на ячмінну крупу – 7,8 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, оброблені томати – 3 тис. тонн та виноградний сік – 500 тонн;

3) стосовно тарифних квот на зернові, то вони будуть відкриті з 01 січня 2018 року, оскільки їх застосування потребуватиме прийняття окремого імплементаційного регламенту Європейської Комісії.

 Степан Кубів прокоментував введення в дію цих преференцій: «Додаткові торговельні преференції є сигналом підтримки для українських експортерів з боку ЄС. Це дозволить українським виробникам оптимізувати витрати і більш ефективно використовувати існуючі можливості експорту, зокрема по найбільш затребуваним групам товарів».

Також цю новину прокоментувала  заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська: «Українські виробники вже експортують ці товари на ринок ЄС, сплачуючи мита та перевищуючи обсяги безмитних квот. Безсумнівно можна казати, що додаткові преференції фактично передбачають заощадження фінансових ресурсів українських експортерів та посилюють цінову перевагу відповідної української продукції

 Ці преференції не замінюють, а інтегровано доповнюють умови торгівлі, визначені в Угоді про асоціацію.

Попередня стаття Наступна стаття