Чи застосовують штрафні санкції при заниженні податку на прибуток за 2015 рік?

13 Квітня 2016
Аа Аа

На загальнодоступному інформаційно довідковому ресурсі (ЗІР, категорія 102.25) податківці відповіли на питання про застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 123 Податкового кодексу України (далі – ПК України), якщо за результатами перевірки результатів діяльності платника податку на прибуток у 2015 році контролери виявили заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Вони нагадали, що декларацію з податку на прибуток підприємств, за формою затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897, вперше подавали за результатами діяльності за 2015 рік.

Відповідно до підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків (крім електронної перевірки) свідчать, зокрема, про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань.
Якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 ПК України, згідно з пунктом 123.1 статті 123 ПК України на платника податків накладається штраф в розмірі 25 % суми визначеного податкового зобов’язання завищеної суми бюджетного відшкодування.

При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування тягне за собою штраф у розмірі 50 % суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Водночас, пунктом 31 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України передбачено, що за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються.

Отже, на думку спеціалістів ДФСУ, якщо за даними перевірки результатів діяльності у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження суми податкового зобов’язання, що виникло внаслідок порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, то на підставі пункту 31 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України штрафні санкції, передбачені статтею 123 ПК України, до платника податку на прибуток підприємств не застосовуються.

Разом з цим, контролери вважають, що на суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена статтею 129 ПК України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments