Чи включається до річної декларації сума поворотної фіндопомоги, що надається ФО ЮО - нерезидентом на термін більше року?

26 Лютого 2021
Аа Аа

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області консультує. Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку (п.п. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Правовою основою для отримання поворотної фінансової допомоги є договір позики. Відносини за договором позики регулюються відповідно до ст.ст. 1046 – 1053 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами і доповненнями (далі – ЦКУ).

Зокрема, згідно із ст. 1046 ЦКУ за договором позики одна сторона (позикодавець) передає другій стороні (позичальникові) у власність гроші або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути таку саму суму грошей або таку саму кількість речей того самого роду та якості.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи як основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому, а також основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у тому числі фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти, а також доходи, отримані внаслідок індексації депозиту (вкладу) в гривні (прив’язка курсу національної валюти до курсу іноземних валют відповідно до умов договору) (п.п. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Тобто, сума коштів, надана юридичною особою - нерезидентом фізичній особі за договором позики, яку фізична особа (позичальник) повинна повернути позикодавцеві у визначений договором термін, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і не відображається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

При цьому, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та відображається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Директор витратив кошти з корпоративної картки підприємства на власні потреби: як оформити такі «безпідставні» витрати?

12 Квітня 2021

Яким чином контролюючий орган надсилає листи, якщо платник не подав заяву про бажання отримувати документи через е-кабінет?

12 Квітня 2021

У яких випадках не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації дохід фізособи від продажу інвестиційного активу?

13 Квітня 2021

Коригування реквізитів у Розрахунку через виправлення помилок, -ДПС інформує

12 Квітня 2021

Співвласники нерухомості без поділу в натурі: як повідомити податкову про належну частку?

12 Квітня 2021

Які нерезиденти зобов’язані стати на облік у контролюючих органах?

12 Квітня 2021

Податковий агент не має найманих осіб і дохід у звітному кварталі не нараховувався та не виплачувався: чи подавати Розрахунок?

12 Квітня 2021

Яку відповідальність несе податковий агент у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні ПДФО до бюджету?

12 Квітня 2021