Чи потрібно укладати додаткову угоду до Договору про визначення електронних документів?

20 Липня 2016 #Оксана Продан
Аа Аа

Платники податків звернулися до народного депутата Оксани Продан та повідомили, що територіальні органи ДФС України зобов’язують їх укладати додаткову угоду до Договору про визнання електронних документів.

Розцінивши дії ДФС України неправомірними, нардеп надіслала Роману Насірову відповідний запит, а якому наголосила, що така вимога порушує права платників податків та створює конфлікт інтересів. На її переконання, мотиви фіскального органу полягають в отриманні вигоди шляхом тиску на платників.

У  депутатському запиті Оксана Продан розповіла, до чого призведе відповідна вимога від податкового відомства:

  • розширення переліку підстав по розірванню Договору податковим органом в односторонньому порядку;
  • надання права податківцям зупиняти дію Договору у разі неврегулювання спірних питань;
  • блокування роботи платника податків до вирішення спірних питань у судовому порядку.

«Порядок укладення Договору про визнання електронних документів визначено Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА від 10.04.2008 р № 233», – йдеться у відповіді.

Договір набуває чинності після того, як сторони його підпишуть, а втратить чинність після закінчення терміну дії посилених сертифікатів відкритих ключів.

Роман Насіров зазначив, що Договір в односторонньому порядку можна розірвати у разі:

  • ненадання платником податків нового посиленого сертифікату відкритого ключа;
  • зміни платником місця реєстрації.

Таким чином, Роман Насіров у відповіді підтвердив висновки Оксани Продан щодо неправомірності дій територіальних органів ДФС України в частині вимоги у платників укладати додаткову угоду до Договору про визнання електронних документів.

Нагадаємо, експерт Taxlink Віта Форсюк минулого місяця вже розглядала питання щодо вимоги податкових інспекцій від платників терміново укласти додаткову угоду до Договору про визнання електронних документів. За її словами, завдяки додатковій угоді податковий орган отримає необмежені можливості по блокуванню для платника податків подачі звітності та реєстрації податкових накладних, зауваживши, що вимоги контролюючих органів про безумовне укладення між платниками податків та такими органами договорів про визнання електронних документів не зовсім законні.

За матеріалами: Oksanaprodan.

Фото: bukpravda.cv.ua

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments