Чи потрібно платникам змінювати ІПН у зв’язку зі змінами до Положення про реєстрацію платників ПДВ?

Відповідно до пункту 183.18 статті 183 Податкового кодексу України (далі – ПК України) особі, яка реєструється платником ПДВ, присвоюється індивідуальний податковий номер (далі – ІПН), який використовується для сплати цього податку. Норми щодо присвоєння такого ІПН передбачені у Положенні про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (далі – Положення).

Водночас з 09 березня 2020 року до такого Положення були внесені зміни, згідно з якими ІПН для фізичних осіб – підприємців становитиме не 10-значне число, а 12-значне.

У зв’язку з цим контролюючий орган у Базі податкових знань (категорія 101.02) розмістив роз’яснення стосовно того, чи потрібно фізичним особам, платникам ПДВ, змінювати ІПН у зв’язку із зазначеними вище змінами до Положення.

Так, свою позицію з цього питання контролюючий орган обґрунтував положенням статті 58 Конституції України, відповідно до якого нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. А отже, ІПК для фізичних осіб, зареєстрованих платниками ПДВ, не підлягає зміні у зв’язку із внесенням змін до Положення.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments