Чи поповняється електронний рахунок в СЕА ПДВ готівкою через касу самообслуговування?

ДПС України в індивідуальній податковій консультації від 04.02.2020 № 443/6/99-00-07-03-02-06/ІПК надала відповідь на запитання щодо можливості поповнення готівкою через термінал самообслуговування електронного рахунку в СЕА ПДВ, якщо платник не може здійснити таке поповнення через банківський рахунок у зв’язку з його арештом.

Так, контролюючим органом було зазначено, що порядок здійснення системи електронного адміністрування ПДВ регулюється статтею 200-1 Податкового кодексу України (далі – ПК України). Зі свого боку пунктом 200-1.4 статті 200-1 ПК України встановлений виключний перелік джерел, за рахунок якого поповнюється електронний рахунок в СЕА ПДВ. До них належать кошти, які зараховуються з:

1) поточного рахунку;

2) рахунків платників, відкритих в органах Казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості таких товарів/послуг тарифам, що затверджувалися (погоджувалися) органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам зі  спрямуванням коштів надалі відповідно до Закону України про Державний бюджет України;

3) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, які повертаються в порядку пункту 43.4-1 статті 43 ПК України.

Будь-яких винятків із зазначеного вище порядку перерахування коштів на електронний рахунок, на думку контролюючого органу, податковим законодавством не передбачено. Таким чином, платник ПДВ не може поповнити електронний рахунок в СЕА ПДВ шляхом зарахування на нього готівки в касі самообслуговування, у тому числі, якщо його поточний рахунок заблокований.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments