Чи підлягає репатріації дохід нерезидента від семінару, проведеного в Україні?

Певні доходи нерезидентів із джерелом походження з України оподатковують податком на прибуток у порядку, встановленому нормами пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПК України). Їх перелік визначено у підпункті 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України.

Згідно з підпунктом 141.4.2 пункту 141.4 статті 144 ПК України резидент або постійне представництво нерезидента, що виплачують на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-які доходи від провадження ним господарської діяльності в Україні (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті),  зобов’язані утримати з їх суми та за їх рахунок податок  на репатріацію, за ставкою 15 % (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 – 141.4.6 пункту 141.4 статті 141 ПК України[1]), який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями чинних міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати.

Водночас абзацом «й» підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України передбачено виключення, згідно з яким не оподатковують доходи нерезидента із джерелом походження з України у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту таким нерезидентом (постійним представництвом), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

З огляду на зазначене, оплата резидентом на користь нерезидента вартості послуг із проведення семінару, наданих таким нерезидентом, не підлягає обкладенню податком на репатріацію.

Саме до такого висновку дійшли спеціалісти ДФС України, відповідаючи на дане питання у листі від 31.03.2017 р. № 6610/6/99-99-15-02-02-15.

 


[1] До доходів, зазначених у цих нормах, застосовують інші ставки податку.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments