Чи оподатковується дохід у вигляді штрафу?

16 Квітня 2019 #Штраф #дохід
Аа Аа

ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 08.04.2019 № 1489/5/99-99-13-02-03-16/ІПК надала роз’яснення щодо необхідності включення доходу у вигляді штрафу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Відповідно до підпункту 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються, зокрема, дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені) (підпункт 164.2.14 пункту 164.2 статті 164 Кодексу).

Контролюючий орган зазначив, що дохід у вигляді штрафу включається податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, крім випадків визначених Кодексом. Крім того, вказаний дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

Нагадуємо, що відповідно до підпункту 164.2.14 пункту 164.2 статті 164 Кодексу дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені) не оподатковується:

а) суми, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю;

б) відсотки, отриманих від боржника внаслідок прострочення виконання ним договірного зобов'язання;

в) пені, що сплачується на користь платника податку за рахунок бюджету (цільового страхового фонду) внаслідок несвоєчасного повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або інших сум бюджетного відшкодування;

г) суми втрат, заподіяних платнику податку актами, визнаними неконституційними, або незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, що відшкодовуються державою в порядку, встановленому законом.

ґ) виплати з державного бюджету, пов'язані з виконанням рішень закордонних юрисдикційних органів, у тому числі Європейського суду з прав людини, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments