Чи оподатковуються ПДВ послуги з переказу коштів?

Державна податкова служба в індивідуальній податковій консультації від 02.08.2019 № 3629/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала відповідь на питання щодо оподаткування ПДВ комісійної винагороди за надання послуг, пов’язаних з переказом коштів.

Відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу не є об'єктом оподаткування ПДВ, зокрема, операції з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов'язаних з переказом коштів, з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства. Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Перелік операцій з розрахунково-касового обслуговування, які відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПКУ не є об'єктом оподаткування ПДВ, затверджено постановою Правління Національного банку України від 01 серпня 2017 року № 73 (далі – Перелік № 73).

Враховуючи зазначене, якщо перелічені у зверненні послуги є послугами, пов’язаними з переказом коштів без відкриття рахунків, що надаються учасником платіжної системи, який відповідно до законодавства України має право надавати такі послуги та уклав договір з платіжною організацією відповідної системи, внесеної Національним банком України до Реєстру, має відповідне свідоцтво та перелічені послуги належать до категорії послуг, перерахованих у Переліку № 73, то такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ, а комісійна винагорода, яка отримується за такі операції, не включається до бази оподаткування ПДВ.

У разі якщо перелічені у зверненні послуги не належать до категорії послуг, перерахованих в Переліку № 73, то надана послуга є об’єктом оподаткування та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, при цьому база оподаткування за такою операцією визначається з винагороди.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments