Чи очікується у 2016 році банкрутство «Укрнафти»?

18 Березня 2016
Аа Аа

Роман Насіров повідомив, що в лютому-березні Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) підтвердив правомірність податкової застави майна «Укрнафти» в забезпечення виконання податкових зобов’язань на суму понад 10 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У п'ятницю, на засіданні Кабміну, Голова ДФС України повідомив наступне: «Щодня посилаємо інкасо на списання грошей, але списали лише 5 млн грн». Тим самим констатував відсутність коштів в «Укрнафти», достатніх для погашення боргу.

За словами Романа Насірова, ДФС України надалі виставлятиме інкасо, проте якщо ситуація збережеться, то майно буде виставлено на продаж або компанія піде на банкрутство чи санацію. Також, Голова ДФС України наголосив, що відомство очікує рішучих дій від керівництва «Укрнафти».

У 2015 році нафтовидобувна компанія України «Укрнафта» отримала чистий збиток 4,91 млрд грн.

У 2014 році «Укрнафта» отримала 1,26 млрд грн чистого прибутку.

Чистий дохід підприємства минулого року зріс на 3,8 % – до 28,94 млрд грн.

«Укрнафта заборгувала державі 10 млрд грн. ДФС взяла майно компанії в податкову заставу й мала намір його продати, а гроші спрямувати до держбюджету. Але є три рішення нашого суду, що забороняють ДФС реалізовувати це майно», – повідомив Сергій Білан в нещодавно опублікованому інтерв’ю на сайті ДФС України.

Нагадаємо, у лютому Роман Насіров вже давав коментар з приводу ситуації з «Укрнафтою» в інтерв’ю на сайті ДФС. «Всього боргів близько 50 млрд грн, причому частину з них, теоретично можна повернути, а іншу частину – вже неможна, тому що підприємства просто банкрути. Наприклад, «Укрнафта» винна державі більше 10 млрд грн. І, якщо спочатку компанія відмовлялася сплачувати борг, то тепер ця проблема істотно погіршилася, тому що джерело доходів компанії (нафта) впала в ціні. Якщо раніше у них була маржа, то сьогодні у них цієї маржі практично немає. Ми описали активи, ведемо суди. Вони, правда, все блокують, але нещодавно суд ми виграли. 16 лютого Вищий адміністративний суд  України прийняв рішення на користь ДФС щодо стягнення податкового боргу ПАТ «Укрнафта» в розмірі 1,43 млрд грн», – повідомив Голова Державної фіскальної служби України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments