Чи обов’язково в акті виконаних робіт мають бути підписи сторін?

Як зазначає ДФС у своїй ІПК від 10.01.2018 № 95/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, вважаючи на норми Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» від 16.07.1999 № 996-XIV, акт виконаних робіт (наданих послуг) належить до первинних документів і засвідчує факт здійснення господарської операції.

Зі свого боку статусу належним чином оформленого первинного документа акт виконаних робіт (наданих послуг) набуде за наявності в ньому всіх обов’язкових реквізитів, визначених у статті 9 указаного Закону (у т. ч. й особистих підписів осіб, які брали участь у здійсненні господарської операції).

При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту 2.5 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, документ має бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою. Електронний підпис накладається відповідно до законодавства про електронні документи й електронний документообіг.

Під час здійснення платником податку (постачальником) операції з постачання послуг датою виникнення податкових зобов’язань із ПДВ та відповідно складання податкової накладної за такою операцією вважатиметься дата належним чином оформленого первинного документа, а саме — акта виконаних робіт (наданих послуг).

Водночас для отримувача таких послуг підставою для нарахування сум податку, що належать до складу податкового кредиту, буде податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку (постачальник).  

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments