Чи нараховувати ЄСВ на вартість путівки?

04 Квітня 2016
Аа Аа

Свою позицію щодо цього питання оприлюднило Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області в Листі від 23.03.2016 року № 209/6/06-30-17-02-08.

Аналізуючи положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України № 5 від 13 січня 2004 року (далі – Інструкція № 5), представники контролюючих органів дійшли висновку, що вартість путівок працівникам та членам їх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсації, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства  (крім оплати путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення за рахунок коштів фондів державного соціального страхування), а також вартість проїзних квитків, які персонально розподіляються між працівниками, та відшкодування працівникам вартості проїзду транспортом загального користування законодавством визначені, як інші заохочувальні та компенсаційні виплати, що включені до фонду оплати праці, а отже, являються базою для нарахування єдиного соціального внеску.

Зазначимо, що така позиція контролюючого органу повністю відповідає положенню підпункту 2.3.4 пункту 2.3 розділу 2 Інструкції № 5.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments