Чи можна звільнити працівника під час відпустки?

23 Вересня 2019
Аа Аа

Особа звернулася до Конституційного Суду України з конституційною скаргою, оскільки вважала, що звільнення її під час перебування на лікарняному у зв’язку з закінчення строку дії контракту є таким, що ставить особу у нерівні умови порівняно з іншими працівниками та призводить до порушення гарантії захисту від незаконного звільнення передбаченої частиною третьою статі 40 Кодексу законів про працю України (далі- Кодекс).

Частиною третьою статті 40 Кодексу працівникові надаються гарантії захисту від звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні), а також у період перебування працівника у відпустці. 

Конституційний Суд України у своєму рішенні №6-р(ІІ)/2019 дійшов висновку, що положення частини третьої статті 40 Кодексу є такими, що відповідають Конституції України.

Конституційний Суд виходив з того, що Україна є правою та соціальною державою (стаття 1 Конституції України), а тому всі трудові відносини повинні ґрунтуватися на принципах соціального захисту та рівності для всіх незалежно від сфери діяльності, форми власності організації, підприємства та підстав виникнення трудових правовідносин. Таким чином, незалежно від того виникли трудові відносини на підставі трудового договору чи контракту, який укладається на строк на державу в даному випадку покладається обов’язок забезпечувати громадянам рівні умови реалізації своїх трудових прав, а також належні гарантії їх захисту. Звільнення працівників, які працюють за контрактом у зв’язку з закінчення строку його дії під час їх тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці зумовить нерівність та дискримінацію цієї категорії працівників, знизить реальність гарантій трудових прав громадян, встановлених Конституцією і законами України.

Отже, звільнення працівника, який перебуває у відпустці або на лікарняному у зв’язку з закінченням строку дії контракту є незаконним.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments