Чи можна зменшити податок на прибуток на дивідендний аванс, сплачений на спрощеній системі оподаткування?

20 Квітня 2016
Аа Аа

У листі від 14.04.2016 р. № 8928/10/26-15-12-05-11 спеціалісти ГУ ДФС у м. Києві розглянули питання нарахування та сплати авансових внесків з податку на прибуток суб’єктом господарювання при виплаті дивідендів юридичним та фізичним особам.

Зокрема, столичні контролери роз’яснили: нарахувати та сплатити авансовий внесок з податку на прибуток за ставкою 18 % зобов’язаний будь-який емітент корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, чи користується він пільгами із сплати податку, передбаченими ПК України, чи застосовує ставку податку, відмінну від встановленої пунктом 136.1 статті 136 ПК України.

При цьому, якщо платіж називається дивідендом, то він оподатковується під час виплати згідно з нормами, визначеними підпунктом 57.11.2 пункту 57.11 статті 57 ПК України, незалежно від того, є особа платником податку на прибуток чи ні.

Таким чином, юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у разі прийняття рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), зобов’язані нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів (за винятком виплати дивідендів фізичним особам), розрахований з усієї суми такої виплати. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів. При цьому, суми нарахованого податкового зобов’язання з єдиного податку не зменшуються на суму авансового внеску податку на прибуток, сплаченого при виплаті дивідендів.

Разом з тим, відповідно до підпункту 57.11.2 пункту 57.11 статті 57 ПК України, сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів зараховується у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.

Виходячи із викладеного вище, податківці дійшли висновку: у разі, якщо з 1 квітня 2016 року підприємство перейшло з єдиного податку на загальну систему оподаткування, то сума нарахованих та сплачених авансових  внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів на спрощеній системі підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.

Юрист-аналітик Taxlink

Євгеній СОКУР

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments