Чи можна поповнити електронний рахунок в СЕА через касу банку, якщо поточний рахунок платника ПДВ заблоковано?

29 Червня 2016
Аа Аа

У загальнодоступному інформаційному ресурсі «ЗІР» (категорія 101.08) було надано роз’яснення щодо можливості платника ПДВ внести готівку через касу банку для зарахування на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА), якщо його поточний рахунок заблоковано (арештовано).

Контролюючим органом було зазначено, що кошти на електронний рахунок в СЕА можуть бути перераховані платником виключно з поточного рахунка платника ПДВ.

Нагадуємо, що аналогічне правило фактично міститься в  пункті 200-1.4 статті 200-1 ПК України, відповідно до якого на рахунок у СЕА зараховуються кошти:

а) з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України;

б) з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку;

в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;

г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ повернутих платнику податків у порядку, встановленому статтею 43 ПК України.

Разом з тим, контролюючий орган зазначає, що порядок сплати податків та зборів регулюється статтею 35 ПК України, за пунктом 35.2 якої сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених ПК України або законами з питань митної справи.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments