Чи може правонаступник зарахувати аванси з дивідендів, сплачені приєднаним платником податку на прибуток?

29 Червня 2016
Аа Аа

Спеціалісти Державної фіскальної служби України у листі від 16.05.2016 р. № 10576/6/99-99-15-02-02-15 висловили своє бачення питання зменшення правонаступником податкового зобов’язання з податку на прибуток на суму авансових внесків при виплаті дивідендів, що обліковуються у платника податку, який припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання.

Відповідно до підпункту 57.11.2 пункту 57.11 статті 57 Кодексу крім випадків, передбачених підпунктом 57.11.3 пункту 57.11 статті 57 Кодексу, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов'язань з інших податків і зборів (обов'язкових платежів).

У разі якщо сума надміру сплачених грошових зобов'язань або невідшкодованих податків та зборів платника податків перевищує суму грошових зобов'язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення перераховується в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно його частці в майні, що розподіляється, згідно з розподільним балансом або передаточним актом, а у разі отримання цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію сума перевищення перераховується в розпорядження платника податків – орендаря чи концесіонера згідно з передаточним балансом або актом (пункт 98.9 статті 98 Кодексу).

На підставі викладеного контролери дійшли висновку: сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не призводить до виникнення надміру сплаченої суми грошового зобов'язання, податкове зобов'язання з податку на прибуток правонаступника не зменшується на суму авансових внесків при виплаті дивідендів, які не враховані у зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток платником податку, який припиняється у процесі реорганізації шляхом приєднання.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments