Чи може платник, який був зареєстрований в АРК, списати податковий борг як безнадійний?

ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 30.11.2018 № 5023/6/99-99-17-04-15/ІПК надала роз’яснення щодо можливості списання безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок обставин непереборної сили – окупації Автономної Республіки Крим.

Так, контролюючим органом було зазначено, що за загальним правилом, передбаченим статтею 101 Податкового кодексу України (далі – ПК України), податковий борг може бути списаний як безнадійний на підставі сертифікатів Торгово-промислової палати України, які посвідчують наявність форс-мажорних обставин. Проте для реалізації статті 101 ПК України необхідно, щоб у таких сертифікатах був зафіксований причинно-наслідковий зв’язок між фактом настання форс-мажорних обставин та їх конкретною дією на фінансово-господарську діяльність платника, а також посилання на будь-які підтвердні документи уповноважених органів.

Водночас ДФС України зазначає, що вищезазначений податковий борг не списується за пунктом 15 статті 15 Закону України від 12.08.2014 № 1636-VII (далі – Закон 1636), яким передбачається, що будь-якій юридичній особі – резиденту України, яка змінює (змінила) своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України списуються податковий борг, суми розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань за будь-якими податками (зборами, обов’язковими платежами), що виникли з моменту тимчасової окупації. Свою позицію контролюючий орган аргументує відсутністю спеціального порядку реалізації пункту 15 статті 15 Закону 1636.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments