Чеська Республіка публікує законопроект про Обов’язкові правила розкриття податкової інформації

У березні 2019 року Уряд Чехії опублікував законопроект обов’язкових правил розкриття (MDR), яким імплементує Директиву Європейського Союзу (ЄС) 2018/822 від 25 травня 2018 року щодо обов'язкового розкриття та автоматичного обміну транскордонними податковими механізмами (далі – Директива).

Наразі чеський законопроект MDR перебуває на стадії законодавчого розгляду.

Детальніший опис законопроекту MDR

Директива Ради ЄС 2018/822 від 25 травня 2018 року про внесення змін до Директиви 2011/16/ЄС про обов’язковий автоматичний обмін інформацією у сфері оподаткування набрала чинності 25 червня 2018 року.

За своїм змістом Директива вимагає від посередників (включаючи податкових консультантів із ЄС, банків і юристів), а в деяких випадках і платників податків, звітувати про відповідні транскордонні угоди (підзвітні угоди) до відповідного податкового органу держави-учасниці ЄС. Такий режим розкриття поширюється на всі податки, крім податку на додану вартість (ПДВ), митні збори, акцизний податок та обов’язкових відрахувань до фонду соціального страхування.

Зазначений вище перелік податків, котрий визначений чеським законопроектом, не виходить за межі Директиви.

Угоди, які підлягають звітуванню:

  • угоди, які відповідають визначенню «транскордонні»*;
  • домовленість, що відповідає принаймні одній із характерних ознак АЕ, зазначених у Додатку IV Директиви.

* Транскордонні угоди визначаються як домовленості, якщо стосуються більш ніж однієї держави-члена або держави-члена та третьої країни.

Відповідно до Директиви посередники з ЄС пов'язують першочергове зобов'язання повідомляти про домовленості в податковий орган. Директива дає державам-членам можливість звільнити посередників від обов'язку повідомляти, якщо обов'язок по звітності порушить законні професійні привілеї (LPP). Якщо немає посередників, які можуть відзвітувати, цей обов’язок покладаєтся на платників податків.

Зокрема, у чеському законопроекті пропонується звільнення від зобов'язання по MDR для сертифікованих чеських податкових консультантів і адвокатів на основі LPP. Звільнення від звітності буде також поширюватися на осіб, яким пільги LPP надаються відповідно до законів інших країн ЄС, які реалізують MDR. Коли застосовується LPP, зобов'язання по MDR переходить до будь-якого іншого залученому (не звільненого від обов'язку) посереднику або, якщо такого не існує – відповідному платнику податків (за умови, що звільнений податковий консультант / адвокат повідомляє іншого посередника або відповідного платника податків про цю відмову) і надає необхідну інформацію.

Згідно з Директивою для посередників (і відповідних платників податків) тригерні події для звітності відповідно до Директиви (з 1 липня 2020 року) відбуваються, коли звітна домовленість «надається для реалізації» або коли повідомляється угода «готове до реалізації» або коли «зроблений перший крок до впровадження».

Строки звітності

Відповідно до Директиви звітність починається з 1 липня 2020 року, а обміни між юрисдикціями починаються з 31 жовтня 2020 року. Однак звіти будуть подаватися «заднім числом» і буде охоплювати операції, в яких «перший крок» реалізований в період з 25 червня 2018 року по 1 липня 2020 року.

Терміни звітності в Чеській Республіці приведені у повну відповідність з Директивою.

Держави-члени ЄС зобов’язані прийняти та опублікувати національні закони, які необхідні для імплементування Директиви до 31 грудня 2019 року. У результаті цього Чеська Республіка повинна ввести в дію національне законодавство щодо цього питання, яке має набрати чинності з 1 липня 2020 року.

Штрафи

Пропонується застосовувати штрафи за неподання звітів (або ненадання інформації про звільнення від LPP) в розмірі до 1,5 млн чеських крон (близько 60 тис. євро).

Подальші дії

Схема процесу законодавчого схвалення законопроекту в цей час невідома. Чеський законопроект і пояснювальні записки не дають докладних роз'яснень щодо деталей реалізації. Також невідомо, чи випустить чеське Міністерство фінансів більш докладне керівництво, що стосується подальших деталей реалізації і прикладів.

Визначення наявності підзвітної транскордонної угоди піднімає складні технічні та процедурні питання для платників податків і посередників. Платники податків і посередники, які здійснюють діяльність в Чеській Республіці, повинні переглянути свою політику і стратегії з обліку і звітності щодо податкових угод з тим, щоб вони були повністю готові до виконання своїх зобов'язань.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Врахування переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску при виплаті дивідендів не передбачено

27 Травня 2020

Отримані платником доходи в іноземній валюті необхідно задекларувати до 01 липня 2020 року

27 Травня 2020

За які обсяги води не справляється рентна плата за воду первинними водокористувачами?

27 Травня 2020

Затверджено нові форми у сфері держреєстрації юросіб, ФОП та громадських формувань

27 Травня 2020

Внесено зміни до Регламенту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС

27 Травня 2020

Товари відвантажені до реєстрації платником ПДВ: чи виникають податкові зобов’язання, якщо оплата надійшла після отримання статусу платника ПДВ?

27 Травня 2020

Платник ПДВ надає поворотну фінансову допомогу: чи оподатковувати таку суму?

27 Травня 2020

Як отримати від ФССУ компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19?

27 Травня 2020