Чергове подорожчання бензину в Україні

08 Червня 2016
Аа Аа

Наслідком створеного резерву нафти та нафтопродуктів може стати введення додаткового податку на паливо у 40 копійок на 1 літр палива.

Держрезервом України створено робочу групу з питань створення стабілізаційного запасу нафти та нафтопродуктів задля реформування системи резервів України. Наразі робоча група обговорює моделі функціонування та фінансування створення нафтового запасу, а також розробляє законодавчу базу.

«При будь-яких варіантах моделі створення запасів, податок лягає на плечі його платників. Щоб зменшити навантаження на кінцевого платника, разом із робочою групою ми намагаємося знайти такий варіант, який максимально буде відповідати сьогоднішній соціально-економічній ситуації», – повідомляє Держрезерв.

Окрім введення додаткового податку (40 копійок на 1 літр палива) розглядаються інші варіанти формування запасів, які, на думку учасників, мають як позитивні, так і негативні сторони та потребують детального аналізу.

Зокрема, серед можливих моделей є:

  • додаткове оподаткування видобутку нафти;
  • введення податку за транспортування нафти і нафтопродуктів;
  • збору з виробників та імпортерів;
  • покладення відповідного обов’язку на учасників ринку та виробників нафтопродуктів.

За підрахунками робочої групи Європейського енергетичного співтовариства обсяг  майбутніх запасів – понад 2 млн тонн сирої нафти в еквіваленті.

До робочої групи увійшли представники Європейського енергетичного співтовариства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України і Державної служби статистики України. Робоча група планує розширювати кількість учасників та залучити представників ринку торгівлі нафтопродуктами.

В свою чергу, нафтотрейдери прогнозують подорожчання бензину в будь-якому випадку в разі введення додаткового податку на паливо.

«За приблизними підрахунками, вартість палива на заправках, в разі введення додаткового податку, підніметься на ті ж 40 копійок плюс ПДВ. А підвищення цін безпосередньо призведе до зменшення попиту на бензин», – сказав Леонід Косянчук, президент асоціації «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України».

Стратегічний запас нафти почне створюватись наприкінці 2017 року згідно із зобов’язаннями перед Євросоюзом. Україна має термін до 1 січня 2023 року.

За матеріалами з офіційного сайту Держрезерву України, UBR і АСН.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments