Чехія оприлюднила законопроєкт про правила обов’язкового розкриття податкової інформації

Ще у березні 2019 року Уряд Чехії опублікував законопроєкт обов’язкових правил розкриття (MDR), яким імплементує Директиву Європейського Союзу (ЄС) 2018/822 від 25 травня 2018 року щодо обов'язкового розкриття та автоматичного обміну транскордонними податковими механізмами (далі – Директива). З цією новиною Ви можете ознайомитись у нашому попередньому матеріалі за посиланням.

І ось 20 серпня 2019 року Уряд Чехії опублікував переглянутий проєкт закону щодо імплементації Директиви Європейського Союзу (ЄС) про обов'язкове розкриття та обмін транскордонними податковими угодами (далі – DAC6 або Директива). Відповідно до DAC6 платники податків та посередники зобов’язані звітувати про транскордонні угоди (домовленості) з 1 липня 2020 року. Однак звіти будуть також ретроспективно охоплювати й домовленості, що були реалізовані від 25 червня 2018 року та 1 липня 2020 року.

Чеський законопроєкт надалі буде розглянутий за офіційною законотворчою процедурою (підлягає затвердженню парламентом та президентом) і напевно буде змінений. Втім очікується, що проєкт буде повністю відповідати положенням Директиви.

Ключові моменти законопроєкту:

  • сфера охвату податків не ширше ніж у Директиві;
  • поняття звітних домовленостей не включає внутрішні домовленості;
  • поняття посередників у цілому відповідає поняттю, зазначеному у Директиві;
  • посередники звільняються від обов'язку звітувати, якщо вони зобов'язані зберігати конфіденційність відповідно до Закону про податкові консультації, Закону про адвокатуру, Закону про нотаріусів, Закону про аудиторів або законів іншої держави-члена ЄС в тій мірі, в якій посередник пов'язаний з професійною конфіденційністю в іншій державі-члені ЄС у зв'язку з транскордонною домовленістю;
  • якщо на території ЄС немає посередників, які могли б звітувати, це зобов'язання переходить до відповідного платника податків. Якщо є посередник з ЄС, але посередник ЄС пов'язаний професійним обов'язком конфіденційності, зобов'язання переходить до відповідного платника податків як тільки відповідний платник податків буде поінформований про звільнення від звітності посередника. Проте зобов'язання не переходить до відповідного платника податків, якщо є інший посередник ЄС, не пов'язаний з професійним обов'язком конфіденційності;
  • очікується, що будуть застосовуватись штрафи за неподання інформації. Чеська податкова адміністрація може накласти штраф на посередника, котрий знаходиться на території ЄС або відповідного платника податків, за невиконання зобов’язання до 500 000 чеських крон (приблизно 20 000 євро).

Отже, звітність транскордонних угод піднімає складні технічні та процедурні питання для платників податків і посередників. Платники податків і посередники, які здійснюють діяльність в Чеській Республіці, повинні переглянути свою політику і стратегії реєстрації та звітності щодо податкових угод, щоб вони були повністю готові до виконання цих зобов'язань.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments