Бізнес сформував власні зміни до Податкового кодексу України «Про гідні податки»

21 Січня 2016 (0)
Аа Аа

Ось вже кілька років поспіль урядовці «під ялинку» приймають зміни до ПК України, що вже не дивує платників податків. Проте нашвидкуруч прийняті закони нічого крім поглиблення економічної кризи та витіснення середнього та малого бізнесу, на жаль, не приносять. Тому бізнес-спільнота вирішила взяти ситуацію в свої руки і створила власний проект змін до ПК України з багатообіцяючою назвою «Про гідні податки», повідомляє Інформаційне агентство «УНІАН».

Метою цього закону є об’єднання інтересів бізнесу та напрацювань експертної групи задля покращення економічної ситуації в Україні.

Серед найважливіших змін, що пришвидшать вихід України з кризи, автори законопроекту виокремлюють:

  • запровадження революційної моделі оподаткування розподіленого прибутку;
  • створення умов для збереження та розвитку малого та середнього бізнесу (удосконалення спрощеної системи оподаткування);
  • підтримку та розвиток сільського господарства, переробних підприємств м’ясо-молочної промисловості тощо;
  • зниження ставок податків (ПДФО – 10 %, ЄСВ – 10 %, ПДВ – 15 %, податок на прибуток – 15 %);
  • умови для застосування персональної відповідальності посадових осіб контролюючих органів;
  • скасування несправедливої системи депонування коштів на електронних рахунках (ПДВ-рахунках та електронних рахунках для сплати акцизного податку з реалізації палива);
  • удосконалення загальної системи оподаткування ПДФО;
  • запровадження Єдиного реєстру поданих заяв на бюджетне відшкодування (замість двох).

Як зазначають самі автори, законопроект створений у співпраці бізнес-асоціацій з експертною групою, що неодноразово звертались за підтримкою до Кабінету Міністрів України, проте зневірились у його бажанні забезпечити розвиток економіки України. Наразі частина депутатів вже готова підтримати цей закон. Чи зможе цей проект пробити муровану роками стіну, за якою ховаються набиті кишені олігархічних структур, покаже час.

Як видно з анонсу, бізнес пропонує доволі ґрунтовні зміни до ПК України, при цьому зміни, які стосуються і реформування податкових ставок. Проте, на наш погляд, радикальне переформатування сфери оподаткування неможливо здійснити одномоментно. Саме по собі зменшення ставок податків або ЄСВ не призведе до виведення економіки із тіні і не зробить Україну державою, яка комфортна для бізнесу. Адже основи реформування закладаються в чітких правилах поведінки, які покликані зменшити кількість зловживань з боку контролюючих органів, які не містять невичерпних переліків підстав для вчинення певних дій і в цілому спрямовані на зменшення кількості ситуацій, де допускається власний розсуд представника податкової.

Лише після встановлення чітких правил адміністрування, так би мовити «правил гри», можна говорити про економічне наповнення змісту реформи.

Попередня стаття Наступна стаття