Бухгалтерська амортизація дорівнює податковій: чи необхідно подавати «нульовий» РІ?

Коригування фінансового результату на різниці, які виникають при нарахуванні амортизації передбачено ст. 138 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Декларування не тільки показників, які впливають на об’єкт оподаткування, а й показників, що підлягають декларуванню визначено ст. 49.2 Кодексу.

Додатки до декларації є її невід’ємною частиною (ст. 48.3 Кодексу), а форма декларації з податку на прибуток затверджена наказом Міністерства фінансів України № 897 від 20.10.15 передбачає зокрема і заповнення додатка РІ.

Отже, нормами податкового законодавства визначено необхідність заповнення та подання Додатка РІ до декларації з податку на прибуток навіть у  разі, якщо у платника податку сума нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень бухгалтерського обліку дорівнює сумі амортизаційних відрахувань, розрахованої відповідно до норм податкового кодексу, та результат розрахунку різниць – дорівнює нулю.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Товарно-транспортні накладні: які ризики при оформленні?

17 Травня 2019

Проведення перевірки у період оскарження рішення про її призначення є нівелюванням права платника податку на її оскарження

17 Травня 2019

Збір за місця для паркування транспортних засобів: кого віднесено до платників податків?

17 Травня 2019

ВС про наявність законного інтересу як предмета судового захисту в адміністративному судочинстві

17 Травня 2019

Європейський суд загальної юрисдикції скасував рішення Єврокомісії щодо польського податку для ретейлерів

17 Травня 2019

Військова служба за контрактом: що з поданням звітності та сплатою ЄП підприємцем?

17 Травня 2019

За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 53 кримінальних провадження

17 Травня 2019

Державна податкова служба України отримала реєстрацію як юридична особа

17 Травня 2019