Британська податкова: "Пообіцяй більше так не робити"

24 Грудня 2015
Аа Аа

HMRC («Her Majesty's Revenue and Customs») – Управління з податкових і митних надходжень Її Величності (Великобританія) – надіслало платнику лист, в якому пропонує підписати обіцянку більше не брати участь в уникненні від сплати податків.

Про це повідомили The Guardian та Financial Times.

Уточнимо, що уникнення, на відміну від ухилення, не є порушенням законодавства.

За словами представників HMRC, лист був надісланий як один з заходів для запобігання ухиленню від сплати податків і не є юридично зобов’язуючим документом. Юристи порадили не підписувати цей лист.

Метою листа було змусити платника ще раз ретельніше подумати, перш ніж приймати рішення про своє податкове планування. Але цей документ був розкритикований за свій явно «наставницький» характер.

Обіцянка звучить так: «Цим я підтверджую, що не братиму участь у будь-яких схемах уникнення від оподаткування у майбутньому». Підпис під таким текстом, на думку HMRC, продемонструє, що платник «виправився».

Речник HMRC зазначив, що багато людей, які беруть участь у подібних схемах, пізніше шкодують про це у зв'язку з надмірними втратами часу і коштів, аніж необхідно для сплати податків. HMRC впевнений, що врешті-решт податок все одно буде сплачений, тож немає сенсу в таких схемах.

У зв’язку з критикою в пресі подібні листи більше не надсилатимуться.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments