Благодійна організація оплатила лікування: чи оподатковувати такі суми ПДФО?

ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню кошти або вартість майна (послуг), що надаються за рахунок коштів благодійної організації як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів.

Благодійна організація повинна мати відповідні документи, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Це можуть бути документи, що підтверджують потребу в лікуванні та медичному обслуговуванні, документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи.

Зазначений порядок застосовується до сум допомоги для оплати вартості таких послуг як в Україні, так і за кордоном.

Кошти або вартість майна надані як допомога на лікування та медичне обслуговування відображаються благодійною організацією у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "143".

Зазначена норма передбачена п.п. 165.1.19 ст. 165 Податкового кодексу.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Мінфін затвердив узагальнюючу податкову консультацію по ТЦУ для нерезидентів

20 Серпня 2019

Чи включається до складу витрат ФОП - "загальника" оплата охорони приміщень, які здаються в оренду?

20 Серпня 2019

Чи може ФОП використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення п/є діяльності, для власних потреб?

20 Серпня 2019

Які доходи включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі?

20 Серпня 2019

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання ТМЦ?

20 Серпня 2019

Як оподатковується операція з постачання послуг з перевезення вантажів замовнику-нерезиденту за межами України?

20 Серпня 2019

Особливості обчислення єдиного внеску новоствореними ФОП – платниками ЄП 1-ї та 2-ї груп

20 Серпня 2019

Особливості оподаткування доходу, отриманого від надання в оренду земельного паю

20 Серпня 2019