Бізнес підтримує законопроект про податок на виведений капітал

01 Вересня 2016
Аа Аа

Ініціативу впровадження в українське податкове законодавство податку на виведений капітал підтримали підприємці. Вже 200 компаній стали на сторону відповідного документу, автори якого мають на меті розпочати цілу адвокаційну кампанію із залученням громадськості. Про це повідомили на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Експерт у галузі оподаткування та юрист Олександр Шемяткін звернувся до бізнесу з проханням підтримати законопроект про податок на виведений капітал на заміну корупційного податку на прибуток.

Запропонований документ передбачає оподаткування не прибутку, а лише дивідендів, які виводяться з країни, та сплати за операціями, які можна прирівняти до виплати дивідендів.

Олександр Шемяткін пояснює, що законопроект дозволить сформувати зовсім інші відносини між державою та бізнесом, адже прибуток підприємств залишиться працювати на підприємство, а це, в свою чергу, сприятиме:

  • зросту економіки;
  • створенню нових робочих місць;
  • виходу бізнесу з тіні;
  • розширенню діяльності підприємств;
  • збільшенню надходжень до бюджету України від цих підприємств.

За словами представника Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України Едуарда Курганського, податкова система не повинна залежати від прибутку, а відповідний законопроект, який пропонується авторами, дозволить громадянам не приховувати свої доходи.

Президент Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості Олександр Соколовський заявив, що наразі від влади не відчувається підтримки цієї ідеї, а отже, задача бізнесу – вказати на її переваги.

Голова Інституту ліберальної економіки Павло Себастьянович повідомив, що в рамках кампанії планується розробити механізм роботи із депутатами з метою внести цей законопроект на голосування у ВРУ.

За матеріалами Ukraine Crisis.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments