Більше половини бізнесу в ЄС підтримують встановлення єдиної ставки корпоративного податку

Аа Аа

Більшість європейських підприємств (53 %) підтримують створення єдиної загальноєвропейської ставки корпоративного податку, як показали результати опитування, проведеного Grant Thornton.

Підтримка особливо сильна серед лідерів бізнесу в Італії (70 %), Іспанії (66 %), Франції (64 %) і Греції (62 %), де ставки вищі, ніж в середньому по Європі, незважаючи на нещодавні скорочення ставок корпоративного податку в Італії, Франції і Німеччині.

За даними опитування лише 6 % підприємств в Ірландії, 10 % в Естонії, 28 % в Нідерландах і 30 % в Литві підтримали ідею загальноєвропейського режиму оподаткування корпоративним податком.

Експерти з оподаткування компанії Grant Thornton зазначають, що скорочення корпоративного податку є політично модним як шлях до відродження попиту і стимулювання інвестицій. Більшість підприємств країн ЄС, де ставки корпоративного податку є низькими, не вітають перспективу встановлення єдиної ставки корпоративного податку на всій території ЄС. Натомість бізнес у країнах, де ставки корпоративного податку є традиційно високими, бажає більшої симетричності в оподаткуванні корпоративним податком.

Попередня стаття Наступна стаття