Безоплатні путівки від роботодавця: що з оподаткуванням?

До складу доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника належить, зокрема, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у п.п. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 ст. 165 Кодексу.

Отже, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором безоплатна або із знижкою (у розмірі такої знижки) путівка на відпочинок, оздоровлення та лікування, яка надається:

- роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств,

- платнику податку - працівнику та/або членам його сім'ї першого ступеня споріднення,

- на території України,

- один раз на календарний рік,

- вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (у 2019 році – 20865 грн.).

Частиною сьомою ст. 7 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.

До Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, що затверджено постановою КМУ від 22.12.10 № 1170, не включено вартість вищезазначених путівок.

Отже, вартість зазначених путівок є базою нарахування єдиного внеску.

Якщо платник податку на прибуток обліковує податкові різниці, то необхідно враховувати, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років роботодавцем, який є платником податку на прибуток, якщо така компенсація відповідно до Податкового кодексу України не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи - платника податку на доходи фізичних осіб.

Зазначена норма визначена п.п. 14.1.263 ст. 14; п.п. 140.5.10 ст. 140, п.п. 165.1.35 ст. 165, п.п. 1.7 п. 16 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Яка база для нарахування збору з одноразового добровільного декларування?

04 Серпня 2021

За якими ставками оподатковуються доходи, що підлягають добровільному декларуванню?

04 Серпня 2021

Підприємець – єдинник не подав звітність з ЄВ (форма Д5 (річна)) за періоди до 01.01.2021 року: як подати цю звітність?

04 Серпня 2021

Операції з виплати дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом: що з ПДВ?

04 Серпня 2021

Податковим агентом фізособі – орендодавцю відшкодовано суму комунальних платежів: що з ПДФО?

04 Серпня 2021

ФОП на загальній системі оподаткування суму отриманої безповоротної фінансової допомоги включає до доходу

04 Серпня 2021

Особливості визначення коду типу об’єкта нерухомості

04 Серпня 2021

Як визначити дату подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо її надіслано поштою?

04 Серпня 2021