Безнадійна кредиторка перед нерезидентом: що з оподаткуванням?

Коригування фінансового результату до оподаткування на суму безнадійної кредиторської заборгованості Податковим кодексом України (далі – ПКУ) не передбачено, як зазначає ДФС у Донецькій області.

Згідно з пунктом 3 НП(С)БО1 зобов’язання – заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди.

Відповідно до пункту 5 П(С)БО 11, якщо на дату балансу раніше визнане зобов’язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.

Базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів (пункт 190.1 статті 190 ПКУ).

Під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування (пункт 206.1 статті 206 ПКУ).

Відповідно до пункту 2 Інструкції  № 141 сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання з ПДВ звітного періоду згідно із законодавством, за наявності, зокрема, митних декларацій відображається за дебетом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість».

Отже, платник податку – резидент, який здійснює розмитнення придбаних у нерезидента товарів, повинен сплатити до бюджету ПДВ до/або на день подання митної декларації. Якщо такий резидент не розраховується за придбані товари, то при списанні безнадійної кредиторської заборгованості у бухобліку сума заборгованості перед нерезидентом включається до складу доходів та враховується при визначенні фінрезультату до оподаткування відповідно до правил бухобліку.

 

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

ЄСВ на суму зарплати осіб з інвалідністю нараховується ФОП – роботодавцем на загальних підставах, - ДФС

19 Червня 2018

Змінили основне місце обліку - отримайте нові посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП

19 Червня 2018

Верховний Суд щодо принципу співмірності при відшкодуванні працівникові середнього заробітку

19 Червня 2018

"Єдинник" використовує землю малолітніх дітей: чи сплачувати земельний податок?

19 Червня 2018

Вплив переоцінки незавершеного будівництва на об'єкт оподаткування податком на прибуток, - ДФС інформує

19 Червня 2018

У яких випадках видається довідка про підтвердження статусу податкового резидента України?

19 Червня 2018

Платіжні доручення при погашенні податкового боргу: заповнюємо правильно

19 Червня 2018

Чи необхідно дитячим таборам, в яких діти відпочивають за путівками, утримувати туристичний збір?

19 Червня 2018