Барак Обама пропонує ввести податок на нафту

05 Лютого 2016 (0)
Аа Аа

Президент США Барак Обама запропонував ввести податок на нафту у розмірі $10 за барель, що складає майже третину від сьогоднішньої ціни на нафту.

Як повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Reuters, офіційно оголосити свою пропозицію Обама планує вже наступного тижня під час планування бюджетних проектів на 2017 рік. Податок з нафти буде справлятися з нафтових компаній, а зібрані кошти пропонується витратити на розвиток економічних та інфраструктурних проектів, зокрема на будівництво швидкісних залізничних шляхів, впровадження екологічно чистих видів транспорту і роботизованих автомобілів. Податок на нафту планується вводити поступово протягом 5 років.

За підрахунками, це дозволить виділяти близько $20 млрд на рік на фінансування транзитної системи та $2 млрд на дослідження технологій з низьким вмістом вуглецю.

Представники республіканської партії негативно відреагували на заяву президента. Проте, навіть якщо пропозиція буде відхилена, американська влада планує таким чином привернути увагу до питання використання альтернативних джерел енергії та фінансування екологічно безпечного транспорту.

Попередня стаття Наступна стаття