Аванс за оренду землі – за якими ставками сплачувати ПДФО?

23 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 14.03.2016 р. № 5507/6/99-99-17-03-03-15 роз’яснила щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходів у вигляді орендної плати, яка виплачена у 2015 році авансом за 2016 рік юридичною особою – орендарем фізичній особі – орендодавцю.

Відповідно до пункту 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України (далі – ПК України) дохід, отриманий платником від надання в оренду землі є об’єктом оподаткування ПДФО і здійснюється відповідно до пункту 170.1 статті 170 ПК України. Об’єкт оподаткування визначається, виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Відповідальним за утримання ПДФО щодо доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар, що виступає податковим агентом.

Юридична особа – орендар при нарахуванні (виплаті) фізичній особі – орендодавцю у грудні 2015 року доходу у вигляді орендної плати за 2016 рік (авансом) при утриманні ПДФО застосовує ставки, що були чинні у 2015 році, тобто – 15 % (якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати у 2015 році – 12180 гривень) та 20 % (у випадку такого перевищення).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments