Андрій Журжій склав депутатські повноваження через «відкат» реформ парламентом

Народний депутат від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій подав заяву про дострокове припинення депутатських повноважень. Головною причиною відставки чиновник назвав гальмування реформ у сфері економіки. І хоча на дзвінки на повідомлення журналістів TaxLink нардеп не відповідає, у загальному доступі є заява чиновника.

Як заявив пан Журжій, парламент входить у передвиборчий період, що має наслідком відкат проведених реформ, в тому числі: реформи ДФС (податкової та митниці); запровадження податку на виведений капітал; ліквідації ЄСВ та подальшого зниження навантаження на заробітну плату; ліквідації податкової міліції та економічних підрозділів СБУ та Національної поліції.

«В таких умовах ефективне виконання мною депутатських обов’язків є неможливим.

Враховуючи зазначене та зважаючи на обіцянку виборцям не обиратись до Верховної Ради на наступних виборах, я не вбачаю підстав для подальшого перебування у складі Верховної Ради України восьмого скликання», - йдеться у повідомленні.

У більшості своїй колеги депутата із сумом констатують, що з його відставкою парламент позбувся професійного, чесного й порядного політика та вдячні йому за плідну співпрацю.

«Особисто для мене Андрій Журжій є взірцем гідної мандату довіри особистістю! Він Людина з великої літери! Він чесний, щирий, порядний, високопрофесійний, людяний, з неймовірно широкою душею та фантастичним почуттям гумору. Він тихо та без пафосу допомагає багатьом діточкам та людям, рятуючи їх життя. Мені буде дуже бракувати його поруч в залі», - коментує відставку колеги нардеп Вікторія Войціцька.

Народний депутат Олена Сотник каже, що для неї складення повноважень Андрія Журжія справжня втрата. «Він моя особиста втрата, але це егоїзм з мого боку, бо він друг, порадник і опора в Раді! А не егоїзм - це те, що він велика втрата для країни та людей. Я пишаюся ним і  розумію його, тому не можу втримати , - він кращий з нас», - зазначила вона.

«А ми кажемо, що у цій нікчемній Верховній Раді не можна знайти десяток-другий чесних, перспективних людей. Ось людина, Андрій Журжій зробила вчинок – вийшла із цього гадюшника, коли народним депутатам ще дуже добре та тепло. Так стають повноцінними та перспективними політиками. Не забудемо про нього, коли нам потрібен буде здоровий, професійний парламент та чесний Кабмін», - резюмує політолог та соціолог Віктор Небоженко.

При цьому деякі депутати навіть де в чому заздрять чиновнику.

«Ніколи би в цьому не зізнався, але нехай це буде приводом. За чотири роки в парламенті не заздрив нікому з тих, з ким доводилося працювати. Ні тихим корупціонерам, ні галасливим популістам, ні бізнесменам та «рішалам». А ось йому заздрю. Дуже. Тому що завтра він прокинеться й буде жити й працювати так, як працював у парламенті. Але вже не буде винен в тому, що «розкрав країну за 25 років» та «такий, як усі». І, до речі, він і насправді не такий. Але кого це хвилювало. Щиро був радий співпраці», - відзначив нардеп Мустафа Наєм.

Згідно із процедурою, за дострокове припинення повноважень народного депутата має проголосувати Верховна Рада. Утім, деякі експерти вже виявили сумнів, що набереться необхідна кількість голосів. Адже раніше народний депутат із фракції "Самопоміч" Олена Бабак і позафракційний В'ячеслав Константіновський також написали заяви про дострокове складення депутатських повноважень, однак ВР у листопаді 2017 року відмовилася їх схвалити, не давши 226 мінімально необхідних голосів, тож чиновники досі ходять у депутатах.

У разі схвалення рішення Андрія Журжія, його місце займе депутат Луцької міськради Юлія Вусенко (№ 36 виборчого списку).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments