Андрій Журжій розповів про наслідки зниження ставки ЄСВ

21 Травня 2016
Аа Аа

Народний депутат Андрій Журжій, який представляє в парламенті «Об'єднання «Самопоміч», спеціально для користувачів податкової платформи TaxLink розповів про реальні факти та свої прогнози на майбутнє щодо надходжень ЄСВ та ПДФО, схиляючись на результати своїх розрахунків.

Опублікована статистика надходжень ЄСВ та ПДФО за період перших чотирьох місяців (з 2013 по 2016 рік) показує факт збільшення надходжень та ймовірну тенденцію до подальшого зростання

Щодо цього Андрій Журжій навів конкретні дані у своїй статистиці

Згідно зі статистикою, відхилення надходжень ЄСВ і ПДФО (без урахування надходжень до військового збору і ПДФО з відсотків по депозитах та пенсій) до фондів за перші чотири місяці цього року склали в цілому 4 млрд грн. за чотири місяці минулого року.

«Я навмисно показував дані за чотири роки, для того щоб ми бачили, що відбувалося до застосування коефіцієнту ЄСВ і що відбувається зараз, коли ми знизили навантаження», – пояснив Андрій Журжій в розмові з журналістом Taxlink.

Аналізуючи графік, бачимо, що протягом 3 років (з 2013 по 2015 рр.) надходження з ПДФО знаходились майже на одному місці. Таким чином, кожен рік починався стабільно з 4 млрд грн., які потрапляли до бюджету, а вже протягом року спостерігалося зростання показників. Щодо ЄСВ також помітна тенденція росту ближче до кінця календарного року. Вже з урахуванням інфляційних процесів надходження на початку 2015 року, наприклад, становили в середньому 14 млрд грн. на місяць, а наприкінці була зафіксована сума у 20 млрд грн.

При цьому, можна побачити, що застосування пониженого коефіцієнта при сплаті ЄСВ також дало свої плоди: близько 10 тис. суб’єктів господарювання щомісячно застосовувало і легалізувало виплати на населення і працівникам (на графіку це відобразилось різким стрибком).

Якщо порівнювати 2015 рік і 2016 рік, то статистика показує, що за 4 місяці в цілому від зниження навантаження з ЄСВ держава недоотримала 4 млрд. грн.,  що є досить непоганим результатом.

Тим самим пан Журжій підкреслив, що зниження ставки єдиного соціального внеску яскраво відображається на збільшенні надходжень з ПДФО.

«Цією статистикою я хотів показати, що держава не планує відмовлятися від зниженого ЄСВ, навпаки, планується ще більше його знижувати і надалі, для того, щоб суспільство і бізнес помітили зріст і почали вірити державі. Таким чином, через декілька місяців очікуються ще кращі результати по надходженням», – зауважив народний депутат.

Однак, необхідно дочекатися оприлюднення даних другої половини або кінця року для того, щоб якісніше оцінити ефект детінізацізації.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments