Активні анти-BEPS реформи в Новій Зеландії

17 Травня 2017 (0)
Аа Аа

Нова Зеландія зайняла досить активну позицію в імплементації плану боротьби з BEPS. Останні податкові реформи в країні направлені на підвищення ефективності заходів щодо уникнення оподаткування, зміну правил ТЦО та, поміж іншого, зміну ставок оподаткування для обмеження операцій, пов’язаних з вибором ставок оподаткування у пов’язаних осіб.

Новозеландський уряд розробив три консультативні документи та оприлюднив їх 03 березня 2017 року, пропонуючи зміни до національного податкового законодавства. Про ці документи йтиметься у довідці.

Основними новелами, представленими у цих документах, є:

  • пропозиція обмеження можливостей утворення постійних представництв;

  • розширення переліку критеріїв, за якими дохід вважатиметься таким, що має джерело походження з Нової Зеландії;

  • посилення правил ТЦО;

  • збільшення розмірів штрафних санкцій.

Варто зауважити, що деякі з цих заходів будуть стосуватися лише великих транснаціональних корпорацій, сукупний річний дохід яких становить не менше 750 мільйонів євро. Інші ж застосовуватимуться до всіх платників податків без винятку.

Так, зокрема, великим корпораціям буде заборонено мати постійне представництво, якщо дотримується хоча б одна з таких умов:

  • нерезидент поставляє товари чи послуги особам в Новій Зеландії;

  • юридична особа, пов’язана чи незалежна від нерезидента, що діє в ролі розповсюджувача товару (крім маркетингових послуг);

  • частина або всі доходи постійного представництва не акумулюються цим представництвом тощо.

До всіх платників податків застосовуватимуться нові процесуальні правила ТЦО. Серед найцікавішого пропозиція уряду змінити порядок доказування у справах, що стосуються ТЦО. На думку представників влади, тягар доказування необхідно перекласти на платника податків і звільнити від нього податковий орган.

Також пропонується продовжити строк позовної давності у спорах щодо ТЦО з чотирьох років (після спливу річного з дати подання декларації) до семи років.

За матеріалами International Tax Review.

Попередня стаття Наступна стаття