Акциз: опт чи роздрібна торгівля пальним?

Внесення змін до статті 215 Податкового кодексу України щодо роздрібного акцизу з використанням талонів, паливних карток та смарт-карток, хоч і внесло свої корективи у питаннях адміністрування акцизного податку та не втратило актуальності.

Нині у судах різних інстанцій продовжується боротьба за сплату 5% акцизного податку попередніх періодів.

Рішення судові органи у таких справах виносять переважно на користь контролюючих органів.

Підтвердженням цього є нещодавнє рішення Восьмого апеляційного  адміністративного суду винесене на користь Офісу великих платників.

Так, суб’єкт господарювання ТОВ «Геомакс-Ресурс» задекларував оптовий продаж нафтопродуктів через мережу АЗС, який передбачає звільнення від  5% акцизного податку. Однак, фахівці Офісу встановили, що платник здійснював відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) із застосуванням талонів, паливних карток та смарт-карток безпосередньо споживачам.

За виявлені порушення платника притягнуто до відповідальності шляхом нарахування штрафних санкцій у розмірі 5% від вартості реалізованих підакцизних товарів.

Підприємство спробувало оскаржити рішення Офісу у суді. Однак Восьмий апеляційний  адміністративний суд беручи до уваги позицію Верховного Суду щодо аналогічних питань (постанови від 16.02.2018 у справі №820/1120/17, від 26.04.2018 року у справі №803/1219/16, від 28.11.2018 у справі №803/1165/16), виніс рішення на користь Офісу та зазначив, що податкові зобов'язання зі сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу АЗС безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів під час здійснення розрахункових операцій.

Аби уникнути подібних ситуацій, іншим платникам у разі виникнення сумнівів радимо звертатися до статті 50 Податкового кодексу України та за необхідності подати уточнюючі розрахунки.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Товарно-транспортні накладні: які ризики при оформленні?

17 Травня 2019

Проведення перевірки у період оскарження рішення про її призначення є нівелюванням права платника податку на її оскарження

17 Травня 2019

Збір за місця для паркування транспортних засобів: кого віднесено до платників податків?

17 Травня 2019

ВС про наявність законного інтересу як предмета судового захисту в адміністративному судочинстві

17 Травня 2019

Європейський суд загальної юрисдикції скасував рішення Єврокомісії щодо польського податку для ретейлерів

17 Травня 2019

Військова служба за контрактом: що з поданням звітності та сплатою ЄП підприємцем?

17 Травня 2019

За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 53 кримінальних провадження

17 Травня 2019

Державна податкова служба України отримала реєстрацію як юридична особа

17 Травня 2019