8 грудня 2015 р. на 16-ому засіданні Національної ради реформ Мінфіном був представлений компромісний варіант податкової реформи.

Представлений проект об’єднав у собі елементи обох  зазначених раніше варіантів податкової реформи – Міністерства фінансів України та авторського колективу Ліберального кодексу (ПЗУ № 3357). Проте задоволеними залишились не всі учасники дискусії. Так, на свої сторінці у Facebook один із авторів законопроекту № 3357, депутат Тарас Козак  висловив недовіру Мінфіну, бо їхній проект реформи «не був офіційно опублікований, і тому не обговорений експертами» і наголосив на тому, що у новому варіанті податкової реформи не зазначено важливих доопрацювань над якими їх колектив працював кілька місяців. 

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, зміни до Податкового кодексу будуть внесені у будь-якому випадку. «Мова йде про те, що прийняття бюджету та змін до податкового законодавства є умовою для отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду. На сьогоднішній день фінансування МВФ є однією з ключових умов забезпечення фінансової стабільності держави», – зазначив Петро Порошенко.

Основні поправки до проекту нового Податкового кодексу України:

  1. замість «все по 20» розглядається варіант «два по 20, два по 18». Тобто, ПДВ і ЄСВ хочуть встановити на рівні 20 %, прибуток і ПДФО — 18 % із подальшим зниженням. «Якщо ми ставимо 18 відсотків податок на прибуток підприємств і ПДФО на 2016 рік, щоб ми зараз зафіксували, що на 2017 рік ставка буде ще зменшена на один відсоток, а на 2018 рік визначили орієнтир, за яким ми маємо досягнути максимум 20-відсоткового навантаження на фонд заробітної плати – приблизно 10 відсотків ПДФО і 10% – ЄСВ», – наголосив Президент;
  2. автоматичне відшкодування податку для всіх платників без застосування критеріїв;
  3. демілітаризація податкової міліції;
  4. зміни для аграрного сектора – 75 % ПДВ сільгоспвиробники будуть перераховувати до бюджету, а 25 % залишиться у розпорядженні бізнесу;
  5. РРО для єдинників збираються впроваджувати, але держава має за власний рахунок закупити касові апарати.

Також Президент України запропонував запровадити нові ставки вже з 1 січня, а бізнесу дати на ознайомлення 3 місяці, щоб з 1 квітня податкові зміни ввести у дію.

Вже сьогодні оновлені проекти кодексу та бюджету України розглянуть на засіданні уряду.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments